Proč BIO?

proc bio 1 kavaBIO – slovo, které dnes používáme stále víc a víc. Pro mnoho lidí znamená bio trend, který se přiřítil jak velká voda a je třeba se mu přizpůsobit. Pro nás ve Fair & Bio pražírně vždy znamenalo bio, resp. ekologické zemědělství jako takové, součást udržitelného hospodaření na této planetě. Základ, díky kterému předáme planetu zdravou dalším generacím. Mezi spotřebiteli se však často objevuje negativní vnímání slova „bio“, pravděpodobně díky dřívějším pokusům o prodej produktů s nejasným původem pod nadpisem farmářské, přírodní nebo právě bio, byť vůbec z eko-produkce nepocházely. Dobrá zpráva je, že těch, kteří bio produkty upřednostňují, přibývá. Narůstá osvěta a spotřebitelé jsou ve větší míře informováni o tom, že se nejedná jen o jejich zdraví, ale i o životní prostředí.

 

proc bio 2 kava

Lze říci, že bio je takové malé dítě matky jménem Udržitelnost. Suroviny jsou pěstovány bez použití průmyslových hnojiv, syntetických pesticidů a dalších chemických látek. Princip ekologického zemědělství zakazuje použití GMO (geneticky modifikovaných organismů). Vznikají tak potraviny mnohem zdravější pro člověka i pro planetu. Obzvlášť v době, kdy na vlastní kůži pociťujeme dopady klimatické změny, více lidí začíná být citlivých k přínosům ekozemědělství: jedná se nejen o šetrné pěstování, ale i o péči o krajinu, která je pak odolnější vůči erozi, suchu apod. Přispívá také k biodiverzitě co do flóry, tak fauny. Pojďme se ale podívat na pěstování kávy, kde se vše má ještě trochu jinak.

 

proc bio 3 kavaNa rozdíl od produktů, které konzumujeme čerstvé, chemické látky použité při konvenčním pěstování kávy se zničí v průběhu zpracování a pražení. Dopady na milovníka kávy jsou tedy minimální. Zdravotní dopady na pěstitele, kteří každodenně přichází s pesticidy a herbicidy do styku, jsou bohužel fatální. Málo se o tom mluví, což je škoda. Podporou ekologického pěstování kávy bojujeme nejen za zdravější planetu, ale i za zdravější lidi – tam na druhém konci světa. I pěstitelé naší kávy to vědí a proto přistupují k produkci holisticky – s respektem k matce Zemi (v Latinské Americe ji nazývají Pachamama) – posuďte sami v profilech jednotlivých káv. Zemědělci so sami vyrábějí kompost, kde využívají i slupky od kávových třešní, zapojují tolik důležité včely či vhodným pěstováním rostlin bojují proti půdní erozi.

 

Tak jsem Vás přesvědčila? :-) Jestli ano, pojďte ochutnat naši BIO fairtradovou latinskoamerickou nebo africkou kávu. Vyberte si svůj oblíbený způsob přípravy:

 

Ico_espresso         Ico_filtr          Ico_frenchpress           Ico_moka

 

Připravila: Lucie Marková

Fotografie: databáze Unsplash

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.