BIO Fairtrade Colombia, Sierra Nevada

95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 450 Kč 870 Kč od 95 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: Káva na espresso
Káva pochází: z Kolumbie, pohoří Sierra Nevada de Santa Marta a Serranía del Perijá, 1000-1700 m.n.m.
Fairtradoví pěstitelé: asociace pěstitelů ASOANEI
Kávu pražíme: tmavě, vhodné pro přípravu espressa
Odrůdy: Caturra, Típica a Castillo byly zpracovány promytou metodou
Charakteristika: hořká čokoláda, lahodná smetana, třtinový cukr
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

Tuto jedinečnou kávu z Kolumbie, pražíme na dva způsoby, v této kategorii pro přípravu kávy jako espressa. Abychom z kávy dostali to nejlepší, co nám skrývá, je třeba dodržet při přípravě určité zásady.  Nápoj by měl mít objem 30ml (+/- 5ml) a délka extrakce (čas, za který proteče voda přes espresso páku) by měl být mezi 23 až 33 sekundy, pod stálým tlakem 9 barů. V případě, že chuť výsledné kávy bude příliš kyselá, upravte hrubost mletí na jemnější způsob, aby se vám zkrátil čas extrakce. V případě přílišné hořkosti  tzv. "štiplavého ocasu" hrubost mletí naopak zvyšte, aby se čas extrakce prodloužil.

 

ZAJÍMAVOSTI

Asociaci/družstvo ASOANEI tvoří domorodí a další malí pěstitelé/producenti kávy z oblasti Sierra Nevada de Santa Marta a Serrania del Perija. Byla založena roku 1996 a je tvořena více než 800 domorodými rodinami, patřícími ke čtyřem etnikům – Arhuacos, Koguis, Wiwas a Kankuamos, kteří spolu s malými farmáři sdílí celostní pohled na lesy, řeky, hory a ochranu zvířat. Skrze ochranu přírodních zdrojů se zasazují o zlepšení života a zachování dědictví předků. Produkce a prodej kávy se tak děje v kontextu harmonie a respektu k Matce Zemi a umožňuje nabízet kávu excelentní kvality do celého světa.

 photo-2

 

PŮVOD

Káva odrůd Caturra, Colombia, Típica a Castillo je pěstovaná v nadmořské výšce od 1000 – 1700 m. n. m., při teplotách mezi 18 – 26 stupňů. Je zpracovávaná promytou metodou a sušená přímo na slunci. Sklizeň probíhá od září do března.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.