BIO Fairtrade Honduras, Copan

95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 450 Kč 870 Kč od 95 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: Káva na espresso
Káva pochází: z Hondurasu oblasti Copan
Fairtradoví pěstitelé: družstvo CAFEL
Kávu pražíme: středně tmavě, vhodné pro přípravu v espressu
Odrůdy: Catuai, Bourbon, Pache, Catimor byly zpracovány mokrou metodou
charakteristika: lískový oříšek, mandle a mandarinka
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

Kávu ze země Honduras oblasti Copan v řadě "espresso special" pražíme pro přípravu pákového espressa. K této přípravě se doporučujeme držet následujícího návodu, aby pro vás káva byla ideálně vyvážená a neměla nepříjemnou kyselinku, či naopak štiplavou hořkost. Espresso by mělo mít objem 30ml (+/- 5ml) a délka extrakce (čas za který proteče voda přes espresso páku) by měl být mezi 23 až 33 sekundy, pod stálým tlakem 9 barů. V šálku poté ucítíte nádherné ořechové aroma a v chuti pražené mandle.

 

ZAJÍMAVOSTI

Pěstitelské družstvo kromě výborné kávy vyrábí též přírodní hnojiva. Za rok vygeneruje až 200 tun vermikompostu, což je organický odpad zpracovaný na použitelnou hmotu s využitím žížal. V současnosti provozují dva ekologické vodní mlýny a dvě sušičky na kávu, družstvo se také pečlivě stará o výsadbu nových kávovníků.

 Fincas CAFEL Honduras (203)

 

 

PŮVOD

Káva je produkována družstvem Coffee Cooperativa Fraternidad Ecologico Ltda (CAFEL), které se nachází v nejzápadnější části země na samotných hranicích s Guatemalou. Ideální podmínky pro růst kávy ve výšce 1000 až 1500 m.n.m. tu vytváří čisté horské prostředí, teplé dny a chladné noci v kombinaci s úrodnou jílovitou půdou. Už samotný název družstva poukazuje na zaměření na zachování místního ekologického systému a ochranu životního prostředí. Honduras se vyznačuje tím, že tu starobylé mayské pyramidy a rajské pláže kontrastují s dlouhotrvající politickou a ekonomickou nestabilitou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.