Fairtrade Bio

Espresso classic Nicaragua Jinotega Bio Fairtrade

95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 450 Kč 870 Kč od 95 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: káva pro přípravu espressa
Káva pochází: z Nicaragui, oblasti Jinotega
Fairtradoví pěstitelé: Asociace ALDEA Global
Kávu pražíme: tmavě, vhodné pro přípravu espressa
Odrůdy: Bourbon, Caturra a Catuai, zpracovány promytou metodou
Charakteristika: mléčná čokoláda, melasa a lískový oříšek
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

0400_EA_FB_pripravy na web-ESPRESSO_S

Nicaraguu pražíme tmavě pro přípravu pákového espressa. Abychom ze zrn dostali to nejlepší, je třeba dodržet při přípravě určité zásady. K přípravě použijeme 7-9 gramů mleté kávy, délka extrakce (čas, za který proteče voda přes espresso páku) by měl být mezi 25 a 33 sekundami a objem výsledného nápoje cca 30 ml.

Pokud se stane, že je káva nakyslá, namelte zrna jemněji (prodlouží se doba extrakce). V případě přílišné hořkosti naopak zvyšte hrubost mletí (čas extrakce se zkrátí).

 

pěstitelé A PŮVOD

 

Asociace ALDEA Global sdružuje přes 9 tisíc drobných farmářů z regionů Jinotega a Matagalpa. Je šestým největším producentem kávy v zemi. Jinotega a Matagalpa jsou nazvány podle známých měst v nikaragujských horách, které se táhnou k hranicím s Hondurasem a pochází odtud již desítky let ty z nejlepších středoamerických káv. Více jak třetinu členů Asociace tvoří pěstitelé a pěstitelky kávy, dále například zelináři. Nejenže usiluje o rovnoprávnost žen co do vlastnictví půdy a pracovních pozic, ale o udržitelnou produkci kvalitní kávy. Ta se částečně pěstuje i v divokých lesích, které jsou mimo jiné domovem pro více než 250 druhů ptactva.

Drobným pěstitelům jde o kvalitní šálek, a proto se už od roku 2002 zaměřují na produkci výběrové kávy. A mají úspěchy: už třikrát bodovali v národní soutěži Cup of excellence. Klimatické podmínky, nadmořská výška 1050 - 1450 metrů, biodiverzita a ruční péče o kávovníky zajišťují vyváženou chuť, které dominuje sladkost čokolády.

Partnerská organizace Crédito Aldea poskytuje členům krátkodobé i dlouhodobé půjčky, které jsou využity různě: od sazeniček kávovníků, organická hnojiva až po rekultivaci celých farem na ty s tou správnou biodiverzitou, kde kávovníky rostou spolu s banánovníky, jinými ovocnými stromy a dalšími plodinami, které obohacují pěstitelům jídelníček. Výrazně jsou podpořeny také skupiny žen.

 

Pestitel Asociace Aldea Global1_Fair&Bio prazirna    Pestitelky Pestitelka Asociace Aldea Global3_Fair&Bio prazirna

 

Pestitelky Asociace Aldea Global2_Fair&Bio prazirna                Pestitelky Pestitelka Asociace Aldea Global4_Fair&Bio prazirna

 

 

 


 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.