Fairtrade Brazil, Minas Gerais

83 Kč 83 Kč 83 Kč 83 Kč 83 Kč 83 Kč 158 Kč 158 Kč 158 Kč 158 Kč 158 Kč 158 Kč 400 Kč 780 Kč od 83 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: Káva na espresso
Káva pochází: z Brazílie, Santos, stát Minas Gerais
Fairtradoví pěstitelé: družstvo COOPASV
Kávu pražíme: tmavě, vhodné pro přípravu espressa
Odrůdy: Mundo Novo, Catuaí, Ruby byly zpracovány suchou metodou
charakteristika: hořká čokoláda, lískový oříšek, nugát
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

Kávu pražíme pro ty, kteří mají rádi hořké chutě ve stylu italského espressa. Káva je vhodná jak pro použití v pákovém, tak i automatickém kávovaru. U automatického kávovaru doporučujeme nastavit hrubost mletí, aby čas přípravy nápoje trval 20-30 sekund (jemnější mletí zkracuje čas přípravy, hrubší mletí prodlužuje čas přípravy). U pákového kávovaru, se řiďte stejným pravidlem a při tom dodržujte objem šálku mezi 25-35ml.  V případě, že máte rádi café Americano či Lungo, prodlužte připravené espresso jen dolitím horké vody (nenechte protékat dále přes páku s kávou).

 

ZAJÍMAVOSTI

Káva z družstva COOPASV se pěstuje na rodinných farmách v státě Minas Gerias. Pěstitelské družstvo má na 100 členů z města Santana da Vargem a okolí. Poskytuje nejen podporu v obchodě s kávou, ale i školení v managementu a administrativě pro ostatní družstva a jejich zaměstnance.

 

img-01 

PŮVOD

Káva pochází z jedné z nejznámější oblasti pro pěstování kávy vůbec. Kávovníky rostou v 900 – 1100 m. n. m. a jejím pěstitelem je družstvo COOPASV, které pomáhá také s investicemi do produkce například formou půjček. Původně vzniklo v roce 2000 jako sdružení UNIPASV. Jako druzí v celé Brazílii nechali v roce 2003 svoji kávu certifikovat jako Fairtrade. Od roku 2012 je COOPASV družstvem (Cooperativa de Pequenos Agricultores de Santana da Vargem – Družstvo drobných zemědělců ze Santana da Vargem), skládá se z výhradně rodinných farem, kde se pěstuje vysoce kvalitní káva.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.