Fairtrade Bio

Espresso special Guatemala Huehuetenango Bio Fairtrade

95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 450 Kč 870 Kč od 95 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: naše kávy
Káva pochází: z Guatemaly, oblasti Huehuetenango a El Quiche
Fairtradoví pěstitelé: družstvo ASDECAFE
Kávu pražíme: středně, vhodné pro přípravu jako espresso
Odrůdy: Catuai, Bourbon, Pache a Catimor byly zpracovány mokrou metodou
charakteristika: sladký karamel a oříšek
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

Tuto variantu Guatemaly pražíme pro přípravu pákového espressa. Abychom z kávy dostali to nejlepší, co nám skrývá, je třeba dodržet při přípravě určité zásady.  Nápoj by měl mít objem 30ml (+/- 5ml) a délka extrakce (čas, za který proteče voda přes espresso páku) by měl být mezi 23 až 33 sekundy, pod stálým tlakem 9 barů. V případě, že chuť výsledné kávy bude příliš kyselá, upravde hrubost mletí na jemnější způsob, aby se vám zkrátil čas extrakce. V případě přílišné hořkosti  tzv. "štiplavého ocasu" hrubost mletí naopak zvyšte, aby se čas extrakce prodloužil.

 

ZAJÍMAVOSTI

Tuto kávu pěstuje 6 menších družstev a asociací, jejich farmáři mají ve svém středu čtyři etnika. Zkušenosti s pěstováním kávy se zde předávají přes 3 generace a i díky velmi příznivému mikroklimatu je odtud vyvážena jedna z nejkvalitnějších guatemalských káv.

 13526-11708-dsc0065

 

 

PŮVOD

Káva pochází z Guatemaly oblasti Huehuetenango a El Quiche, roste zde v nadmořských výškách 1400 – 1800 m. n. m. Jejím pěstitelem je družstvo ASDECAFE (Asociación Sostenible de Café de Guatemala), které má v současnosti přes 1 000 členů (6 menších družstev a asociací), dodržuje koncept udržitelnosti, který je obsažený i v názvu organizace (sostenible) a je vnímán ryze celostně: propojuje ochranu přírody, rovné a transparentní rozdělování zisku, vzdělávání, udržování tradičních kulturních postupů, jakož i budování dlouhodobých vztahů mezi dodavateli a zákazníky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.