Novinka Fairtrade

Espresso classic Brazil Minas Gerais Fairtrade

83 Kč 83 Kč 83 Kč 83 Kč 83 Kč 83 Kč 158 Kč 158 Kč 158 Kč 158 Kč 158 Kč 158 Kč 349 Kč 689 Kč od 83 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: naše kávy
Káva pochází: z Brazílie, ze státu Minas Gerais
Fairtradoví pěstitelé: družstvo Cooperativa Mista Agropecuária de Paraguaçu (COOMAP)
Kávu pražíme: tmavě, vhodné pro přípravu espressa
Odrůdy: Bourbon, Mundo Novo a Catuai byly zpracovány suchou metodou
charakteristika: oříšky, mléčná čokoláda, smetana
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

Kávu pražíme pro ty, kteří mají rádi hořké chutě ve stylu italského espressa. Káva je vhodná jak pro použití v pákovém, tak i automatickém kávovaru. U automatického kávovaru doporučujeme nastavit hrubost mletí, aby čas přípravy nápoje trval 20-30 sekund (platí, že jemnější mletí prodlužuje čas přípravy, hrubší mletí zkracuje čas přípravy).

0400_EA_FB_pripravy na web-ESPRESSO_S

U pákového kávovaru se řiďte stejným pravidlem a při tom dodržujte objem šálku mezi 25-33 ml. V případě, že máte rádi café Americano či Lungo, prodlužte připravené espresso jen dolitím horké vody (nenechte protékat dále přes páku s kávou).

 

pěstitelé a původ

Družstvo COOMAP bylo založeno v roce 1957 a v současné době sdružuje 670 pěstitelů kávy. Většinou jde o malé rodinné farmy, které se pěstováním kávy živí. Ročně družstvo vyprodukuje 160 tisíc 60kilogramových pytlů, což představuje více než 200 kávových pytlů na pěstitele/rok.

Družstvo se zapojuje do různých sociálních a environmentálních projektů. Podporuje například domov pro seniory São Vicente de Paulo, který se stará o 65 klientů. Dále obstarává dodávku osiv a hnojiv do komunitní zeleninové zahrady, jejíž úroda slouží pro potřebu obyvatel a přebytky jsou prodávány. Zeleninu zde pěstují děti v rámci mimoškolních aktivit. Projekt má vzdělávací charakter, děti se učí respektu k životnímu prostředí, zlepšovat charakter, pěstovat hodnoty a úctu k ostatním.

Cílem jiného projektu byla osvěta žen v oblasti zdraví – bylo uspořádáno deset setkání, na kterých se probírala například témata týkající se rakoviny prsu a děložního čípku.

 

Coomap_domov1 Coomap_deti1 Coomap_zeny1

 

V rámci jednoho z environmentálních projektů se podařilo zajistit analýzu spotřeby a kvality vody na farmách. Následně se v domácnostech instalovaly filtry a dávkovače chloru za účelem čištění. Jiný z projektů se zase zaměřuje na ochranu a údržbu vodních zdrojů.

 

Coomap_voda1 Coomap_voda2

 

Minas Gerais, odkud káva pochází, je stát v jihovýchodní Brazílii s dlouhou tradicí produkce kávy a mléka. Otevřené pláně oblasti Cerrado a hornatá oblast Mantiquiera nabízí velkou rozmanitost chutí kávy, od klasických brazilských profilů po modernější jemnější a sladší kávy.

 

Brazil_Minas-Gerais

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.