Fairtrade

Espresso classic Colombia Cauca Fairtrade

91 Kč 91 Kč 91 Kč 91 Kč 91 Kč 91 Kč 174 Kč 174 Kč 174 Kč 174 Kč 174 Kč 174 Kč 384 Kč 758 Kč od 91 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: naše kávy
Káva pochází: z Kolumbie, Cauca
Fairtradoví pěstitelé: družstvo Federación Campesina del Cauca (FCC)
Kávu pražíme: tmavě, vhodné pro přípravu espressa
Odrůdy: Tipica, Caturra, Maragogipe, Colombia, Castillo, Tabii zpracovány promytou metodou
charakteristika: mléčná čokoláda, mandarinka a sladký citrus
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

Kávu pražíme pro ty, kteří mají rádi hořké chutě ve stylu italského espressa. Káva je vhodná jak pro použití v pákovém, tak i automatickém kávovaru. U automatického kávovaru doporučujeme nastavit hrubost mletí, aby čas přípravy nápoje trval 20-30 sekund (platí, že jemnější mletí prodlužuje čas přípravy, hrubší mletí zkracuje čas přípravy).

0400_EA_FB_pripravy na web-ESPRESSO_S

U pákového kávovaru se řiďte stejným pravidlem a při tom dodržujte objem šálku mezi 25-33 ml. V případě, že máte rádi café Americano či Lungo, prodlužte připravené espresso jen dolitím horké vody (nenechte protékat dále přes páku s kávou).

 

pěstitelé a původ

Federación Campesina del Cauca (FCC) je velké družstvo zastupující šest menších organizací producentů kávy z hornatých oblastí Cauca v Kolumbii. Bylo založeno v roce 1971 s cílem pomoci drobným farmářům, umožnit jim vzdělávání v zemědělství a posílit místní komunitu. Družstvo se zasazuje o zlepšení sociálních a ekonomických podmínek venkovských rodin, například podporou při budování bydlení, komunitních obchodů apod. V době svého vzniku také tvrdě bojovalo za práva farmářů a udržení vlastnictví půdy. V současnosti FCC sdružuje přes 700 pěstitelů, kteří hospodaří na více než 800 hektarech. Téměř třetinu pěstitelů tvoří ženy.

 

FCC1 FCC_logo2

 

Káva je pěstována dohromady s dalšími zemědělskými plodinami. Ty slouží jako výživná strava pro rodiny farmářů, jejich domácí zvířata, ale také pro volně žijící živočichy, kteří obývají okolní ekosystémy, což zaručuje přiměřenou ekologickou rovnováhu.

 

FCC2

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.