Fairtrade Bio

Bezkofeinová káva Mexico Chiapas Bio Fairtrade

95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 450 Kč 870 Kč od 95 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: naše kávy
Káva pochází: z Mexika oblasti Tapachula a Chiapas
Fairtradoví pěstitelé: družstvo GRAPOS
kávu pražíme: středně, vhodné pro všechny způsoby přípravy
Odrůdy: Tipica, Bourbon, Caturra, Mondo Novo, Catuai byly zpracovány promytou metodou
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

Tuto bezkofeinovou kávu pražíme tmavěji, tudíž si ji vychutnáte především jako espresso. Vhodné použití je také v moka konvičce či jako turecká káva připravovaná v džezvě. Kávu namelte až těsně před použitím (jemně na espresso a tureckou kávu, středně hrubě do moka konvičky), díky tomu v kávě daleko výrazněji ucítíte její aromata a chutě.

 

ZAJÍMAVOSTI

Kofein byl odstraněn tzv. horským vodním procesem (the Mountain Water process), za použití čisté vody bez chemikálií. Po vylouhování první dávky zelených zrn se z nálevu odstraní kofein. Nálev je znovu použit na dekofeinizaci nových zrn (první dávka se nevyužívá). Tentokrát se vyluhuje jen kofein a ostatní látky v zrnech zůstávají. Díky tomu si můžete vychutnat kávu bez kofeinu s minimální ztrátou chuti a vůně.

 grapos3

 

 

PŮVOD

GRAPOS (Grupo de Asesores de Producción Orgánica y Sustentable S.C.) je skupina producentů kávy z jihomexického státu Chiapas, z oblasti hraničící s biosférickou rezervací El Triunfo. Členy GRAPOS jsou převážně drobní farmáři, kteří vlastní v průměru 3 hektary půdy. Mezi zde pěstované kávové variety patří Tipica, Bourbon, Caturra, Mondo Novo a Catuaí, které rostou v nadmořské výšce 900 - 1600 m.n.m. Rostliny kávovníku jsou obvykle 10 až 20 let staré; roční produkce činí 0.5 metrických tun zelené kávy. Mezi další výdělečné aktivity skupiny patří zejména produkce banánů, dýní, kukuřice, černých fazolí, kakaa a rambutanu (tropický strom plodící stejnojmenné ovoce). Doplňkovým zdrojem příjmů se pro členy a jejich rodiny stává také ruční výroba textilií.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.