Fairtrade Bio

Filtrovaná káva Guatemala Huehuetenango Bio Fairtrade

95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 450 Kč 450 Kč 450 Kč 450 Kč 450 Kč 450 Kč 870 Kč 870 Kč 870 Kč 870 Kč 870 Kč 870 Kč od 95 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: naše kávy
Káva pochází: z Guatemaly, oblast Huehuetenango, San Sebastián
Fairtradoví pěstitelé: sdružení ASPROCDEGUA
Kávu pražíme: světle, vhodné pro filtrovanou kávu
Odrůdy: Burbon, Catuai, Caturra a Pache zpracovány promytou metodou
charakteristika: karamel, třešně a meloun
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

0400_EA_FB_pripravy na web-FILTR_S

Tuto vynikající Guatemalu je vhodné použít k přípravě filtrované kávy či ve french pressu. Doporučujeme kávu těsně před použitím namlít (střední až větší hrubost, na jednu porci 12-15g), poté zalijete horkou vodou o teplotě 92-94°C. Při přípravě ve french pressu oddělte hotový nápoj od lógru už po 3-4 minutách a ihned nalévejte do hrnků, konvice anebo termosky.

Vyzkoušejte také, jak výsledný nápoj postupně mění svoji chuť v závislosti na teplotě (ideální konzumace je při 80-85° C) a najděte si ten svůj okamžik.

 

pěstitelky A PŮVOD

Tato káva pochází z rukou žen – drobných pěstitelek ze sdružení ASPROCDEGUA. Ty obhospodařují pozemky o průměrné velikosti 2 hektary, kde kromě kávy pěstují plodiny důležité pro jejich jídelníček: od různých druhů banánů (včetně těch zeleninových), přes citrusy a guavu, až po avokádo anebo maniok. Díky členství ve sdružení Asociación de Productores de Café Diferenciados y Especiales de Guatemala (ASPROCDEGUA) mají ženy přístup k technické výpomoci a expertíze (analýze půdy, sazenicím), ale i ke vzdělávání pro sebe (např. na téma potravinová bezpečnost) a pro své děti.

 

Huehuetenango je pravděpodobně nejznámější kávovou oblastí Guatemaly. Navzdory tomu, že tento region neoplývá úrodnou vulkanickou půdou, kávovníkům se díky ideálním klimatickým podmínkám pohoří Cuchumatanes daří i ve vysokých polohách. Pocházejí odtud ty nejlepší ze středoamerických káv. Teplé vzdušné proudy z Mexika zajišťují pěstitelkám hospodařit v úrovni 1600 - 2200 m.n.m.

Fair Bio kava_Guatemala_Huehuetenengo_ASPROCDEGUA16   Fair Bio kava_Guatemala_Huehuetenengo_ASPROCDEGUA2

 

Pěstitelky zpracovávají slupky z kávových třešní na kompost.

Fair Bio kava_Guatemala_Huehuetenengo_ASPROCDEGUA10   Fair Bio kava_Guatemala_Huehuetenengo_ASPROCDEGUA12  

 

Kvalitní sazenice kávovníků jsou tak důležité, že se s nimi vyfotí celá rodina. Zrnka jsou nejen ručně jsou ručně sbírána, ale i přebírána (vyřazují se ta nezralá a poškozená).

Fair Bio kava_Guatemala_Huehuetenengo_ASPROCDEGUA1  Fair Bio kava_Guatemala_Huehuetenengo_ASPROCDEGUA4

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.