Fairtrade Bio

Výběrová káva Rwanda Rutsiro espresso Bio Fairtrade

250 Kč 250 Kč 250 Kč 250 Kč 250 Kč 250 Kč 970 Kč 970 Kč 970 Kč 970 Kč 970 Kč 970 Kč od 250 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: speciality
Káva pochází: ze Rwandy, oblasti Lake Kivu - Rutsiro
Fairtradoví pěstitelé: družstvo COOPAK-KODUKAK
Kávu pražíme: středně, vhodné pro přípravu v espressu
Odrůdy: Bourbon, zpracováno promytou metodou
Charakteristika: sladkost třtinového cukru, jablko, citrusové plody
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

0400_EA_FB_pripravy na web-ESPRESSO_S

Naši výroční kávu z Rwandy pražíme na dva způsoby, pro přípravu espressa středně. Abychom ze zrn dostali to nejlepší, je třeba dodržet při přípravě určité zásady. K přípravě použijeme 7-9 gramů mleté kávy, délka extrakce (čas, za který proteče voda přes espresso páku) by měl být mezi 25 a 33 sekundami a objem výsledného nápoje cca 30 ml.

Pokud se stane, že je káva nakyslá, namelte zrna jemněji (prodlouží se doba extrakce). V případě přílišné hořkosti naopak zvyšte hrubost mletí (čas extrakce se zkrátí).

 

pěstitelé a původ

Tuhle kávu jsme si pečlivě vybrali a nadělili jako výroční ke Slavíme 5 let Fair & Bio kávy v roce 2019. Káva pochází z oblasti Rutsiro od jezera Kivu, kde se pěstuje na příkrých svazích sopek ve výšce 1800 – 2000 m. n. m. Rwandská družstevní unie COOPAC tu sdružuje na 8 tisíc drobných farmářů. Jedním ze členů je družstvo KODUKAK s téměř tisíci pěstiteli, kteří na svazích vulkanických hor kávové třešně nejen pěstují i zpracovávají (promývají, zbavují slupek, fermentují a suší).

Kromě produkce vysoce kvalitní kávy unie COOPAC působí i v oblasti environmentální a sociální udržitelnosti. Také díky fairtradovému příplatku investuje do rozvoje regionu již od roku 2001 všelijakými způsoby: od zajištění škol a klinik, přes stavby silnic a mostů až po nákup hospodářských zvířat (nejčastěji kraviček a koz) a dalších stromů pro zastínění kávovníků i jako prevenci půdní eroze. Slupky z kávových třešní pak farmáři kompostují a využívají jako hnojivo (než aby je vyhazovali do jezera) a učí se dalším nejnovějším zemědělským postupům pro udržitelnou produkci kávy.

 

img6584  img6582  img6565

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.