Fairtrade Bio

Výběrová káva Rwanda Rutsiro filtrovaná Bio Fairtrade

250 Kč 250 Kč 250 Kč 250 Kč 250 Kč 250 Kč 970 Kč 970 Kč 970 Kč 970 Kč 970 Kč 970 Kč od 250 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: speciality
Káva pochází: ze Rwandy, oblasti Lake Kivu - Rutsiro
Fairtradoví pěstitelé: družstvo COOPAK-KODUKAK
Kávu pražíme: světle, vhodné pro filtrovanou kávu
Odrůdy: Bourbon, zpracováno promytou metodou
Charakteristika: sladkost třtinového cukru, jablko, citrusové plody
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

0400_EA_FB_pripravy na web-FILTR_S

Naši výroční kávu z Rwandy je vhodné použít k přípravě filtrované kávy či ve french pressu. Doporučujeme kávu těsně před použitím namlít (střední až větší hrubost, na jednu porci 12-15g), poté zalijete horkou vodou o teplotě 92-94°C. Při přípravě ve french pressu oddělte hotový nápoj od lógru už po 3-4 minutách a ihned nalévejte do hrnků, konvice anebo termosky.

Vyzkoušejte také, jak výsledný nápoj postupně mění svoji chuť v závislosti na teplotě (ideální konzumace je při 80-85° C) a najděte si ten svůj okamžik.

 

pěstitelé A PŮVOD

Tuhle kávu jsme si pečlivě vybrali a nadělili jako výroční ke Slavíme 5 let Fair & Bio kávy v roce 2019. Káva pochází z oblasti Rutsiro od jezera Kivu, kde se pěstuje na příkrých svazích sopek ve výšce 1800 – 2000 m. n. m. Rwandská družstevní unie COOPAC tu sdružuje na 8 tisíc drobných farmářů. Jedním ze členů je družstvo KODUKAK s téměř tisíci pěstiteli, kteří na svazích vulkanických hor kávové třešně nejen pěstují, ale i zpracovávají (promývají, zbavují slupek, fermentují a suší).

Kromě produkce vysoce kvalitní kávy unie COOPAC působí i v oblasti environmentální a sociální udržitelnosti. Také díky fairtradovému příplatku investuje do rozvoje regionu již od roku 2001 všelijakými způsoby: od zajištění škol a klinik, přes stavby silnic a mostů až po nákup hospodářských zvířat (nejčastěji kraviček a koz) a dalších stromů pro zastínění kávovníků i jako prevenci půdní eroze. Slupky z kávových třešní pak farmáři kompostují a využívají jako hnojivo (než aby je vyhazovali do jezera) a učí se dalším nejnovějším zemědělským postupům pro udržitelnou produkci kávy.

 

img6584  img6582  img6565

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.