Novinka Fairtrade Bio

Espresso classic Colombia Tolima Bio Fairtrade

95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 95 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 185 Kč 450 Kč 450 Kč 450 Kč 450 Kč 450 Kč 450 Kč 870 Kč 870 Kč 870 Kč 870 Kč 870 Kč 870 Kč od 95 Kč
  • Hmotnost
  • Mletí
Kategorie: naše kávy
Káva pochází: z Kolombie regionu Tolima - Planadas
Fairtradoví pěstitelé: Asociación De Productores De Café Especial La Orquídea
Kávu pražíme: tmavě, vhodné pro přípravu espressa
Odrůdy: Caturra, Colombia, Típica, Castillo byly zpracovány promytou metodou
Charakteristika: mandle, cukrová třtina, višeň a zelené jablko
 

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

Tuto jedinečnou kávu z Kolumbie, pražíme na dva způsoby, v této kategorii pro přípravu kávy jako espressa. Abychom z kávy dostali to nejlepší, co nám skrývá, je třeba dodržet při přípravě určité zásady.  Nápoj by měl mít objem 30ml (+/- 5ml) a délka extrakce (čas, za který proteče voda přes espresso páku) by měl být mezi 23 až 33 sekundy, pod stálým tlakem 9 barů. V případě, že chuť výsledné kávy bude příliš kyselá, upravte hrubost mletí na jemnější způsob, aby se vám prodloužil čas extrakce. V případě přílišné hořkosti  tzv. "štiplavého ocasu" hrubost mletí naopak zvyšte, aby se čas extrakce zkrátil.

 

Pěstitelé a původ

Asociaci si v roce 2014 založili samotní pěstitelé, aby měli větší vyjednávací sílu při stanovení spravedlivých výkupních cen za jejich kávu. Původně jich bylo 10 a v současnosti asociace čítá na téměř 60 drobných farmářů, kteří společně hospodaří udržitelně – pro lidi i planetu. Zlepšili životy nejen rodin pěstitelů, ale i celých komunit v městečku Planadas v hornaté oblasti Tolima mezi národními parky. Odtud dostala naše káva jméno. Členové mají zaujetí pro férové ceny a pracovní podmínky, hospodaří ekologicky a záleží jim na kvalitě kávových zrn, což je ostatně patrné z chuti našeho Espressa classic. Certifikace a fairtradová prémie jim navíc umožňuje zdokonalovat management a tolik potřebné finanční zázemí asociace. Hlavní sklizeň probíhá od května do srpna a ta menší potom od října do ledna. Kávové třešně jsou zabaveny slupek v mlýnech promytou metodou a suší se na sluníčku.

 

fair bio kava Colombia Tolima

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.