Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

David

David2

 

Moravák se zálibou v ostrovech

David je tak pracovitý a ochotný zaměstnanec, že ho někdy musíme brzdit, aby nedělal práci i za ostatní. Líbí se mu práce s kávou. „Hezky voní,“ rozplývá se.

David pochází z Moravy z devíti dětí. Když mu bylo 6 let, jeho máma přišla o práci v pekárně a tím i o jediný příjem do rodiny. Neměli pořádně ani záchod s koupelnou a pak už ani peníze. „Mamka už se o nás nemohla dál starat, a tak přišla sociálka a odvedla nás. Já se sestrou a bráchou jsme šli do dětského domova ve Znojmě, ostatní sourozenci šli jinam.“

David pak vystřídal ještě dva dětské domovy na Kyjovsku a nakonec pobyl i v jednom z jihomoravských ústavů. Teď bydlí v chráněném bydlení ve Staré Boleslavi, kde se mu moc líbí. „Mám tady přítelkyni a mám ji moc rád, už jsme spolu přes rok.“ Se svou moravskou rodinou se David potkává jen zřídka, rád by ale více, chybí mu.

„Rád poslouchám rádio, kde hrajou český písničky. A taky koukám na hokej, hlavně na Rusko, Finsko, Švédsko. Jednou bych se chtěl podívat do Ameriky, tam se totiž hraje NHL. To už je velkej hokej.“

David je v pražírenské partě jediný Moravák a při našich hovorech, kde se na světě pěstuje káva, ho nejvíce fascinují ostrovy.