Náš tým

Renča

Renata 2

 

Pozitivní duše pražírny

Renata je s námi od samého začátku. Od roku 2013 v pražírně zajišťuje především fakturaci, evidenci dokumentů a další administrativní úkoly. Pod palcem má i skladové hospodářství a zajišťuje dopravu kávy až k vám.

Její práce obnáší hlavně psaní na počítači. Renča to vše obdivuhodně zvládá pouze jedním prstem. Kvůli nemoci zvané revmatoidní artritida, kterou trpí od 7 let, je totiž značně omezená v pohybu. Každý, kdo Renču zná, potvrdí, že je to velká bojovnice a když něco moc chce, jen tak něco ji neodradí. „Nejvíc ze všeho bych si přála, aby se mi zase lépe chodilo a abych byla schopná dojít sama třeba do obchodu.“ Přes všechny překážky a bolesti, které jí nemoc přináší, žije svůj život plnohodnotně a s nadhledem. Je zdrojem neuvěřitelné pozitivní energie a dobré nálady. Jak sama s úsměvem říká: „Někde mi život vzal, ale o to víc mi zase jinde přidal.“

Miluje procházky se svým mužem Milošem a ráda relaxuje na jejich krásné zahradě, kterou Miloš vybudoval.

Mirka

Mirka2

 

Impulzivní dračice s velkým srdcem

Mirka je u nás od zimy 2017. Je společenská, upovídaná a moc ráda dělá lidem okolo sebe radost. Když přijde do práce, nejprve se se všemi náležitě přivítá, obejme, zjistí, jak se ostatní mají a teprve pak dokáže být pozorná k práci. Její hlavní pracovní náplní je lepení samolepek na sáčky, do kterých vám balíme kávu. Když má v práci volnou chvilku, vezme papír, tužku a píše psaníčka pro své kolegy, nebo jim něco hezkého namaluje. Mirka je ale i dost impulzivní – když jí něco nejde, dokáže se pořádně rozčertit.

Do práce to má ze všech nejblíž. Bydlí téměř vedle pražírny, v domku, kde jí a jejím spolubydlícím pomáhají hospodařit asistenti. Jde o sociální službu Domov pro osoby se zdravotním postižením, spadající pod organizaci Vyšší Hrádek, p.s.s. Do Kostelce nad Labem se Mirka přestěhovala z Prahy. V Praze bydlí i její máma, za kterou jezdí na pravidelné návštěvy.

Mirka miluje jídlo a také se s chutí podílí na jeho přípravě. Nadšeně s asistentkami vaří a o víkendu třeba pečou i koláče, nejradši má borůvkový. V kuchyni se zkrátka Mirka pohybuje ráda a ani u nás v pražírně nikdy nesmí chybět u toho, když se připravuje káva.

Má moc ráda hudbu, poslouchá rock i pop. „Strašně bych chtěla na pořádnej koncert Kabátů, být v první řadě a zpívat s nima písničky.“

Ondra

Ondra2

 

Limonádový Joe s olympijskou medailí

Náš upovídaný limonádový gurmán Ondra je jediný ze zaměstnanců, který se v práci nedopuje kávou, ale sladkou limonádou. U sebe má vždy minimálně dvě – jednu z nich, jak říká, má do zásoby. Pokud se na trhu objeví nějaká sladká novinka, přinese nám ji hned do pražírny ukázat.

Ondra je u nás od podzimu 2017. Práce v pražírně ho moc baví, když se do něčeho pustí, jde mu vše pěkně od ruky. Má rád vůni čerstvě pražené kávy a zvedání těžkých věcí. Ondra má totiž velkou sílu, však také závodně plave a běžkuje. Doma už má pěknou sbírku medailí. V roce 2019 si jednu zlatou přivezl až z Abu Dhabi, kde se zúčastnil Speciální olympiády.

Jeho další velkou vášní je muzika. Zná spoustu písniček a když nějakou nezná a líbí se mu, hned si ji přidá na svůj nekonečný hudební seznam. Ondra pochází ze středočeských Tišic, kde bydlí s maminkou v rodinném domku. Na svou odpolední směnu jezdí do pražírny většinou na kole. Moc by si přál nové kolo, a tak si na něj začíná z výplaty pomalu šetřit.

Stránka 1 z 3 - 8 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.