Náš tým

Ondra

Ondra2

 

Limonádový Joe se zářivým úsměvem

Náš upovídaný limonádový gurmán Ondra je jediný ze zaměstnanců, který se v práci nedopuje kávou, ale sladkou limonádou. U sebe má vždy minimálně dvě – jednu z nich, jak říká, má do zásoby. Pokud se na trhu objeví nějaká sladká novinka, přinese nám ji hned do pražírny ukázat.

Ondra je u nás od října 2017. Práce v pražírně ho moc baví, když se do něčeho pustí, jde mu vše pěkně od ruky. Má rád vůni čerstvě pražené kávy a zvedání těžkých věcí. 

Ondra má totiž velkou sílu, však také závodně plave a běžkuje. Doma už má pěknou sbírku medailí. Zrovna letos si jednu zlatou přivezl až z Abu Dhabi, kde se zúčastnil Speciální olympiády.

Jeho další velkou vášní je muzika. Zná spoustu písniček a když nějakou nezná a líbí se mu, hned si ji přidá na svůj nekonečný hudební seznam.

Ondra pochází z Tišic, kde bydlí s maminkou v rodinném domku. Na svou odpolední směnu jezdí do pražírny většinou na kole. Moc by si přál nové kolo, a tak si na něj začíná z výplaty pomalu šetřit.

Jarda

Jarda2

 

Závoďák s velkým srdcem

Od prvních dní, kdy k nám Jarda přišel, je vidět, že ho práce v pražírně baví. A také mu jde hezky od ruky. Na směnu chodí většinou s předstihem, aby si stihl připravit svoje věci a pracoviště. Nejvíc se těší na mletí kávy a přátelský kolektiv. K práci přistupuje zodpovědně a svědomitě, a díky tomu včas odchytí nějaké ty chybky. Kontroluje sebe i ostatní, proto občas z legrace říkáme, že u nás „šéfuje“.

Bydlí přímo v Kostelci nad Labem v domku, kde žije se svou maminkou a bratrem.

Jeho velkou životní radostí jsou rychlá americká auta. Patří k nim třeba Ford Mustang Shelby, který má zrychlení z 0 na 100 za 4,1 sekundy. Vůbec mě tedy nepřekvapilo, když Jarda řekl, že jeho oblíbené filmy jsou Rychle a zběsile nebo 60 sekund. „Znám je už nazpaměť,“ směje se.

Kvůli svému hendikepu nemůže Jarda vlastnit řidičský průkaz, a tak se alespoň prohání po cestách na kolech svého bicyklu. Jeho oblíbená trasa je okolo Labe nebo z Kostelce do nedalekých Tišic. A když je teplo, rád si udělá osvěžující zastávku na koupání v pískovně Mlékojedy.

David

David2

 

Pohodář a týmový hráč

David je tak pracovitý a ochotný zaměstnanec, že ho někdy musíme brzdit, aby nedělal práci i za ostatní. Pražírnu má David rád, líbí se mu práce s kávou. „Hezky voní,“ rozplývá se.

David pochází z Moravy z devíti dětí. Když mu bylo 6 let, jeho máma přišla o práci v pekárně a tím i o jediný příjem do rodiny. Neměli pořádně ani záchod s koupelnou a pak už ani peníze. „Mamka už se o nás nemohla dál starat, a tak přišla sociálka a odvedla nás. Já se sestrou a bráchou jsme šli do dětského domova ve Znojmě, ostatní sourozenci šli jinam.“

David pak vystřídal ještě dva dětské domovy na Kyjovsku a nakonec pobyl i v jednom z jihomoravských ústavů. Teď bydlí v chráněném bydlení ve Staré Boleslavi, kde se mu moc líbí. „Mám tady přítelkyni a mám ji moc rád, už jsme spolu přes rok.“

Se svou moravskou rodinou se David potkává jen zřídka, rád by ale více, chybí mu.

„Rád poslouchám rádio, kde hrajou český písničky. A taky koukám na hokej, hlavně na Rusko, Finsko, Švédsko. Jednou bych se chtěl podívat do Ameriky, tam se totiž hraje NHL. To už je velkej hokej.“

Stránka 1 z 2 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.