Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

Náš tým

Ida

Ida_2

 

Fanynka lokálních podniků i moravská patriotka

Rodačka ze Znojma u nás působí jako asistentka a dělá „ode všeho trochu“ už dva roky. Celých 25 let života předtím zasvětila korporátu, a všechno, co se v rámci různých oddělení naučila, bohatě zužitkuje i u nás. I když je introvert, práci v našem kolektivu si díky vrozené empatii oblíbila. A jak říká, naučila se i větší trpělivosti. 

Do pražírny se dostala „náhodou“, i když náhody přece neexistují. V novinách ji zaujal rozhovor s Martinem Třešňákem, spoluzakladatelem naší pražírny, a myšlenka, která za ní stojí a hlavně její environmentální aspekty. Na webu pražírny si pak vyhledávala o firmě víc informací a narazila na inzerát, ve kterém jsme hledali posilu týmu. Slovo dalo slovo, a Ida brzy našla zalíbení nejen ve firmě, ale i ve zkráceném úvazku. Má tak víc času na rodinu, tedy manžela a dva už dospělé syny. Momentálně se nejvíc raduje z role (věřte nevěřte) babičky.

Společně s manželem rádi cestují, hlavně po českých a moravských hradech a zámcích a na rodnou Moravu do okolí Hustopečí. Tam pomáhají známým i ve vinohradu. S oblibou také navštěvují a podporují lokální podniky od minipivovarů po čokoládovny. Když není počasí na výlety, Ida sáhne po knize některé z českých autorek, anebo se dívá na české historické a válečné filmy. 

Dobrou kávu sice pozná, ale znalec prý není. Má ráda tmavěji pražená espressa, ale i cappuccino. Doma si připravuje i filtrovanou kávu. 

Lucka

Lucka_B

 

Markeťačka s nadšením pro sociální podnikání

Akční a usměvavá Lucka pracuje v naší pražírně od května 2021 a díky bohatým zkušenostem z reklamních agentur dokáže dokonale zorganizovat celý marketing. Právě ona domlouvá spolupráce, stará se o to, abychom byli vidět, představuje zajímavé novinky, informuje o všem, co se v pražírně i mimo ni děje a zvládá sto dalších činností a úkolů.

Potkat ji můžete nejen na akcích s baristickým pultem, kterých se naše pražírna účastní, ale organizuje i teambuildingy, na které se všichni těšíme už od konce zimy. „Nejvíc mě na mojí práci baví to, že můžu zkušenosti z velkých firem uplatnit i v sociálním podnikání,“ říká. „Taková práce s environmentálním přesahem mi dává smysl a naplňuje mě. Navíc se setkávám se spoustou inspirativních lidí.“ 

Svou prací žije a kávu miluje, hlavně naši výběrovku z Indie. Doma si vychutnává kávu filtrovanou, v kavárně nebo v naší pražírně si ráda dopřeje cappuccino s dokonale našlehaným mlékem. Když se zrovna nestará o pražírnu, ráda cestuje – její láskou je Island a severské země. Žila také rok v Amsterdamu a v Lublani, kde studovala.  

Pepa

Pepa_B

 

Kytarista se zálibou v počítačích 

Pohodář Pepa pracuje v naší pražírně od července 2021 a do kolektivu jako tichý, pracovitý a spolehlivý pracant rychle zapadl. Je také autorem některých obrázků, které můžete najít jako překvapení v našich zásilkách kávy. Pokud je na vašem obrázku domeček, stromeček nebo drak, pak je velká pravděpodobnost, že obrázek je pozdrav právě od Pepy.

Kávu má rád, nejraději připravenou jako cappuccino. V práci si našel kamaráda Jardu, se kterým si nejvíc rozumí a navzájem si pomáhají. Delší dobu se zná také s naším Davidem, seznámili se totiž v chráněném bydlení na Moravě, kde společně pobývali. 

Nyní bydlí Pepa v Čelákovicích v chráněném bydlení, kam se z rodné Moravy přestěhoval a kde se mu moc líbí. A díky tomu ho život zavál i k nám do pražírny. Když Pepa zrovna nebalí kávu, ve volném čase rád hraje hry na počítači (hlavně ty, kde jsou auta), kouká se na akční filmy, kdy nejvíc fandí Rambovi, a když je čas, rád zajde do kina na pohádku. 

Co se hudby týče, nebojí se třeba pořádně hrábnout do strun – hraje totiž na elektrickou kytaru v kapele Roman Radkovic Collective a podporuje zpěváka na koncertech. Na kytaru se naučil hrát, když žil v příspěvkové organizaci Domov u lesa.

 

Stránka 1 z 5 - 15 položek celkem