Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

Náš tým

Zdenka

Zdenka

 

Přírodní nadšenkyně s citem pro detaily

Zdenka má v pražírně na starosti hlavně koordinaci zaměstnanců se zdravotním omezením. Deleguje úkoly a stará se o to, aby to v pražírně šlapalo a káva k vám dorazila včas a pěkně zabalená.

Než se Zdenka dostala k nám, několik let pracovala v sociálních službách s hendikepovanými lidmi a seniory. Jak sama říká, tahle práce jí dává smysl a baví ji. Původně je ale grafička a celkem dlouho se této profesi i věnovala. Z té doby Zdence zůstal smysl pro detail, což v pražírně velmi oceňujeme. Dokáže totiž perfektně nejen zkontrolovat a zabalit zakázku, ale spolupracuje na naší komunikaci navenek: z textové i grafické stránky. A vychytá i tu nejmenší chybku!

Volný čas ráda tráví na své zahrádce. Pěstuje zeleninu, bylinky a všelijaké jiné jedlé plodiny a ráda je i zpracovává. Zajímá se o permakulturu, tedy jak zahradničit v souladu s přírodou, a také udržitelný životní styl. „Právě zkouším tzv. no poo metodu, což je mytí vlasů bez šamponu – použít se dá třeba žitná mouka nebo jiné věci, které máme běžně v kuchyni, a to mě na tom baví. A má to hned několik výhod – je to bez chemie, v podstatě bez obalu, ušetříte, a především to vlasům dělá opravdu dobře.“ A že se skvělý výsledek dostavil, je patrné z fotky.

Když zrovna nemá doma do čeho „rýpnout“, nejšťastnější je, když vyrazí na pár dní do přírody.

 

Martin

Martin

 

Sarkastický kávový gurmán

Martin je hlava rodiny, tedy té naší pražírenské. Je spoluzakladatelem pražírny a vede ji od samotného vzniku v roce 2013. Je naším vrchním pražičem, který se stará o to, aby zrnka byla vždy upražena tou správnou měrou – vzhledem k jejich původu a způsobu přípravy kávy.

Také jezdí do kaváren školit baristy a dbá na to, aby naši kávu uměli správně připravit. „Barista je ten, kdo rozhodujícím způsobem ovlivňuje výslednou kvalitu šálku – sebelepší káva nestojí za nic, když je špatně připravená,“ říká k tomu.

Že je to letitý kávový nadšenec a fajnšmekr, o tom svědčí, jak se vždy rozzáří, když o kávě, jejím pěstování a přípravě, vypráví. Před lety navštívil asijské pěstitele, takže vychází i z osobní zkušenosti. A vždy přidá i nějaký ten vtípek. Všichni, kdo ho znají, vědí, že nadsázka a sarkastický humor jsou součástí jeho DNA.

Ve volném čase rád jezdí trampovat. Někdy bere své ratolesti a nocují třeba i pod širákem. „Za dobrodružstvím se dá vypravit i u nás,“ říká Martin. Vždy si s sebou přibalí i naši kávu. Je také fanda lokální produkce a ze svých cest po naší zemi si pokaždé něco přiveze – třeba pivo z malého pivovaru nebo čokoládu z čokoládovny. A když je doma, rád sleduje anglickou fotbalovou ligu Premier League.

Markéta

Markéta

 

Roztleskávačka udržitelnosti a důstojného života

Markéta je spoluzakladatelkou pražírny, stará se o komunikaci, marketing a vůbec šíření naší slávy. Je předsedkyní představenstva Fair & Bio družstva.

Před založením pražírny v roce 2013 pracovala jako lektorka angličtiny (což vystudovala), ale měla už za sebou také roky působení v neziskovém sektoru, produkci hudebních festivalů anebo podíl na založení jiného sociálního podniku. Pracovala v Ekumenické akademii, kde vedla kampaně na podporu fair trade a sociální solidární ekonomiky.

Vášeň pro sociální ekonomiku jí zůstala dodnes, proto ji můžete vidět, jak reprezentuje naši pražírnu na konferencích, seminářích nebo prodejních akcích. Vystupuje i v médiích na téma společensky prospěšný byznys. V posledních letech se kromě práce pro pražírnu stará o rozvoj tzv. environmentálního sociálního podnikání v ČR – tedy lokálně prospěšného a s pozitivním dopadem na životní prostředí.

Markéta je světoběžnice, na svých cestách navštívila země různých kontinentů a kultur. Cestování je jejím celoživotním koníčkem. „Sním si o tom, že jednou navštívím pěstitele přímo té kávy, kterou pražíme. Podařilo se mi setkat se s pěstiteli fairtradového kakaa a banánů na farmách v Africe a v pražírně jsem hostila pěstitele kávy z Latinské Ameriky. Ale zkusit si sklidit zrnka, která nakonec doputují do naší pražírny, to by bylo něco!“

Pokud zrovna nepíše něco na náš web, blog anebo jiný text o sociálním podnikání, zabývá se jógou a občas se s potěšením toulá jen tak, bez cíle – ve městě nebo v lesích.

 

Stránka 1 z 4 - 12 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.