Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

Ida

Ida_2

 

Fanynka lokálních podniků i moravská patriotka

Rodačka ze Znojma u nás působí jako asistentka a dělá „ode všeho trochu“ už dva roky. Celých 25 let života předtím zasvětila korporátu, a všechno, co se v rámci různých oddělení naučila, bohatě zužitkuje i u nás. I když je introvert, práci v našem kolektivu si díky vrozené empatii oblíbila. A jak říká, naučila se i větší trpělivosti. 

Do pražírny se dostala „náhodou“, i když náhody přece neexistují. V novinách ji zaujal rozhovor s Martinem Třešňákem, spoluzakladatelem naší pražírny, a myšlenka, která za ní stojí a hlavně její environmentální aspekty. Na webu pražírny si pak vyhledávala o firmě víc informací a narazila na inzerát, ve kterém jsme hledali posilu týmu. Slovo dalo slovo, a Ida brzy našla zalíbení nejen ve firmě, ale i ve zkráceném úvazku. Má tak víc času na rodinu, tedy manžela a dva už dospělé syny. Momentálně se nejvíc raduje z role (věřte nevěřte) babičky.

Společně s manželem rádi cestují, hlavně po českých a moravských hradech a zámcích a na rodnou Moravu do okolí Hustopečí. Tam pomáhají známým i ve vinohradu. S oblibou také navštěvují a podporují lokální podniky od minipivovarů po čokoládovny. Když není počasí na výlety, Ida sáhne po knize některé z českých autorek, anebo se dívá na české historické a válečné filmy. 

Dobrou kávu sice pozná, ale znalec prý není. Má ráda tmavěji pražená espressa, ale i cappuccino. Doma si připravuje i filtrovanou kávu.