Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

Markéta

Markéta

 

Roztleskávačka udržitelnosti a důstojného života

Markéta je spoluzakladatelkou pražírny, stará se o komunikaci, marketing a vůbec šíření naší slávy. Je předsedkyní představenstva Fair & Bio družstva.

Před založením pražírny v roce 2013 pracovala jako lektorka angličtiny (což vystudovala), ale měla už za sebou také roky působení v neziskovém sektoru, produkci hudebních festivalů anebo podíl na založení jiného sociálního podniku. Pracovala v Ekumenické akademii, kde vedla kampaně na podporu fair trade a sociální solidární ekonomiky.

Vášeň pro sociální ekonomiku jí zůstala dodnes, proto ji můžete vidět, jak reprezentuje naši pražírnu na konferencích, seminářích nebo prodejních akcích. Vystupuje i v médiích na téma společensky prospěšný byznys. V posledních letech se kromě práce pro pražírnu stará o rozvoj tzv. environmentálního sociálního podnikání v ČR – tedy lokálně prospěšného a s pozitivním dopadem na životní prostředí.

Markéta je světoběžnice, na svých cestách navštívila země různých kontinentů a kultur. Cestování je jejím celoživotním koníčkem. „Sním si o tom, že jednou navštívím pěstitele přímo té kávy, kterou pražíme. Podařilo se mi setkat se s pěstiteli fairtradového kakaa a banánů na farmách v Africe a v pražírně jsem hostila pěstitele kávy z Latinské Ameriky. Ale zkusit si sklidit zrnka, která nakonec doputují do naší pražírny, to by bylo něco!“

Pokud zrovna nepíše něco na náš web, blog anebo jiný text o sociálním podnikání, zabývá se jógou a občas se s potěšením toulá jen tak, bez cíle – ve městě nebo v lesích.