Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

Martin

Martin

 

Sarkastický kávový gurmán

Martin je hlava rodiny, tedy té naší pražírenské. Je spoluzakladatelem pražírny a vede ji od samotného vzniku v roce 2013. Je naším vrchním pražičem, který se stará o to, aby zrnka byla vždy upražena tou správnou měrou – vzhledem k jejich původu a způsobu přípravy kávy.

Také jezdí do kaváren školit baristy a dbá na to, aby naši kávu uměli správně připravit. „Barista je ten, kdo rozhodujícím způsobem ovlivňuje výslednou kvalitu šálku – sebelepší káva nestojí za nic, když je špatně připravená,“ říká k tomu.

Že je to letitý kávový nadšenec a fajnšmekr, o tom svědčí, jak se vždy rozzáří, když o kávě, jejím pěstování a přípravě, vypráví. Před lety navštívil asijské pěstitele, takže vychází i z osobní zkušenosti. A vždy přidá i nějaký ten vtípek. Všichni, kdo ho znají, vědí, že nadsázka a sarkastický humor jsou součástí jeho DNA.

Ve volném čase rád jezdí trampovat. Někdy bere své ratolesti a nocují třeba i pod širákem. „Za dobrodružstvím se dá vypravit i u nás,“ říká Martin. Vždy si s sebou přibalí i naši kávu. Je také fanda lokální produkce a ze svých cest po naší zemi si pokaždé něco přiveze – třeba pivo z malého pivovaru nebo čokoládu z čokoládovny. A když je doma, rád sleduje anglickou fotbalovou ligu Premier League.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.