Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

Martin

Martin_B

 

Sarkastický kávový gurmán

Martin je hlava rodiny, tedy té naší pražírenské. Je spoluzakladatelem pražírny a vede ji od samotného vzniku v roce 2013. Je naším vrchním pražičem, který se stará o to, aby zrnka byla vždy upražena tou správnou měrou – vzhledem k jejich původu a způsobu přípravy kávy.

Také jezdí do kaváren školit baristy a dbá na to, aby naši kávu uměli správně připravit. „Barista je ten, kdo rozhodujícím způsobem ovlivňuje výslednou kvalitu šálku – sebelepší káva nestojí za nic, když je špatně připravená,“ říká k tomu.

Že je to letitý kávový nadšenec a fajnšmekr, o tom svědčí, jak se vždy rozzáří, když o kávě, jejím pěstování a přípravě, vypráví. Před lety navštívil asijské pěstitele, takže vychází i z osobní zkušenosti. A vždy přidá i nějaký ten vtípek. Všichni, kdo ho znají, vědí, že nadsázka a sarkastický humor jsou součástí jeho DNA.

Ve volném čase rád jezdí trampovat. Někdy bere své ratolesti a nocují třeba i pod širákem. „Za dobrodružstvím se dá vypravit i u nás,“ říká Martin. Vždy si s sebou přibalí i naši kávu. Je také fanda lokální produkce a ze svých cest po naší zemi si pokaždé něco přiveze – třeba pivo z malého pivovaru nebo čokoládu z čokoládovny. A když je doma, rád sleduje anglickou fotbalovou ligu Premier League.