Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

Mirka

Mirka2

 

Impulzivní dračice s velkým srdcem

Mirka je u nás od zimy 2017. Je společenská, upovídaná a moc ráda dělá lidem okolo sebe radost. Když přijde do práce, nejprve se se všemi náležitě přivítá, obejme, zjistí, jak se ostatní mají, a teprve pak dokáže být pozorná k práci. Její hlavní pracovní náplní je lepení samolepek na sáčky, do kterých vám balíme kávu. Když má v práci volnou chvilku, vezme papír, tužku a píše psaníčka pro své kolegy nebo jim něco hezkého namaluje. Mirka je ale i dost impulzivní – když jí něco nejde, dokáže se pořádně rozčertit.

Do práce to má ze všech nejblíž. Bydlí téměř vedle pražírny, v domku, kde jí a jejím spolubydlícím pomáhají hospodařit asistenti. Jde o sociální službu Domov pro osoby se zdravotním postižením, spadající pod organizaci Vyšší Hrádek, p.s.s. Do Kostelce nad Labem se Mirka přestěhovala z Prahy. V Praze bydlí i její máma, za kterou jezdí na pravidelné návštěvy.

Mirka miluje jídlo a také se s chutí podílí na jeho přípravě. Nadšeně s asistentkami vaří a o víkendu třeba pečou i koláče, nejradši má borůvkový. V kuchyni se zkrátka Mirka pohybuje ráda a ani u nás v pražírně nikdy nesmí chybět u toho, když se připravuje káva.

Má moc ráda hudbu, poslouchá rock i pop. „Strašně bych chtěla na pořádnej koncert Kabátů, být v první řadě a zpívat s nima písničky.“