Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

Náš tým, Strana 2

Pepa

Pepa_B

 

Kytarista se zálibou v počítačích 

Pohodář Pepa pracuje v naší pražírně od července 2021 a do kolektivu jako tichý, pracovitý a spolehlivý pracant rychle zapadl. Je také autorem některých obrázků, které můžete najít jako překvapení v našich zásilkách kávy. Pokud je na vašem obrázku domeček, stromeček nebo drak, pak je velká pravděpodobnost, že obrázek je pozdrav právě od Pepy.

Kávu má rád, nejraději připravenou jako cappuccino. V práci si našel kamaráda Jardu, se kterým si nejvíc rozumí a navzájem si pomáhají. Delší dobu se zná také s naším Davidem, seznámili se totiž v chráněném bydlení na Moravě, kde společně pobývali. 

Nyní bydlí Pepa v Čelákovicích v chráněném bydlení, kam se z rodné Moravy přestěhoval a kde se mu moc líbí. A díky tomu ho život zavál i k nám do pražírny. Když Pepa zrovna nebalí kávu, ve volném čase rád hraje hry na počítači (hlavně ty, kde jsou auta), kouká se na akční filmy, kdy nejvíc fandí Rambovi, a když je čas, rád zajde do kina na pohádku. 

Co se hudby týče, nebojí se třeba pořádně hrábnout do strun – hraje totiž na elektrickou kytaru v kapele Roman Radkovic Collective a podporuje zpěváka na koncertech. Na kytaru se naučil hrát, když žil v příspěvkové organizaci Domov u lesa.

 

Veronika

Veronika_B

 

Srdce našeho podniku a milovnice historie 

Veronika bývá v jednom kole – má totiž na starost provoz pražírny a koordinaci zaměstnanců se zdravotním omezením. Deleguje úkoly a stará se o to, aby to v pražírně šlapalo a káva k vám dorazila včas a pěkně zabalená.

Rodačka z Třebíče působila na mnoha obchodních pozicích nejen ve stověžaté Praze, aby ji osud nakonec zával k nám do Kostelce nad Labem, kde se usadila. V naší pražírně pracuje od května 2021, od září na plný úvazek. Je maminkou čtyřleté holčičky Nelinky. 

Verča sice vystudovala střední školu veterinární, ale její srdce patří obchodu. A když se k byznysu přidá i dobrá parta fajn lidí, nelze si přát nic lepšího. Veronika má jako asistentka na starosti i naše znevýhodněné zaměstnance, kterým zadává práci a pomáhá jim s jejich každodenními úkoly. I když je pozice asistentky její premiérou, ke každému si intuitivně dokáže najít cestu, k zaměstnancům přistupuje individuálně a nachází si vlastní komunikační způsob. Každý má totiž jiné potřeby, každému jde něco jiného. Podle toho Veronika upravuje a rozděluje náplň práce. Nakonec tak jsou spokojeni všichni, práce jde pěkně od ruky a všechny baví. A to je ideální. 

Díky zkušenostem z naší pražírny Veronika prý přestala být takový nervák, je víc v klidu a už se nebojí ani zdánlivě nekonečných otázek „A proč?“ Zjistila, že klid je někdy nejlepší odpověď na všechno. Kromě koordinace provozu u nás vyřizuje objednávky, komunikuje se zákazníky, připravuje kávu. Sama miluje hlavně tu etiopskou. 

Ve volném čase nejraději relaxuje při nakupování, ale ne ledajakého, dbá při tom na to, odkud produkty pochází, a snaží se je pořizovat bez zbytečných obalů. Milovnice muzikálů, fantasy, historických filmů, seriálů a Harryho Pottera ráda jezdí na výlety nejen po okolí. Baví ji české hrady, zámky a muzea, která zajímají i malou Nelinku. Hlavně ta interaktivní. 

 

Martin

Martin_B

 

Sarkastický kávový gurmán

Martin je hlava rodiny, tedy té naší pražírenské. Je spoluzakladatelem pražírny a vede ji od samotného vzniku v roce 2013. Je naším vrchním pražičem, který se stará o to, aby zrnka byla vždy upražena tou správnou měrou – vzhledem k jejich původu a způsobu přípravy kávy.

Také jezdí do kaváren školit baristy a dbá na to, aby naši kávu uměli správně připravit. „Barista je ten, kdo rozhodujícím způsobem ovlivňuje výslednou kvalitu šálku – sebelepší káva nestojí za nic, když je špatně připravená,“ říká k tomu.

Že je to letitý kávový nadšenec a fajnšmekr, o tom svědčí, jak se vždy rozzáří, když o kávě, jejím pěstování a přípravě, vypráví. Před lety navštívil asijské pěstitele, takže vychází i z osobní zkušenosti. A vždy přidá i nějaký ten vtípek. Všichni, kdo ho znají, vědí, že nadsázka a sarkastický humor jsou součástí jeho DNA.

Ve volném čase rád jezdí trampovat. Někdy bere své ratolesti a nocují třeba i pod širákem. „Za dobrodružstvím se dá vypravit i u nás,“ říká Martin. Vždy si s sebou přibalí i naši kávu. Je také fanda lokální produkce a ze svých cest po naší zemi si pokaždé něco přiveze – třeba pivo z malého pivovaru nebo čokoládu z čokoládovny. A když je doma, rád sleduje anglickou fotbalovou ligu Premier League.

Stránka 2 z 6 - 16 položek celkem