Náš tým, Strana 2

Marcela

Marcela

 

Nejrychlejší pracant s klučičí duší

Marcela se narodila v Brandýse nad Labem. Dětství ale moc šťastné neměla. Od sedmi let byla v dětském domově a pak ve výchovném ústavu. Nyní již několik let pobývá v chráněném bydlení ve Staré Boleslavi, kde je spokojená. Má moc hezký vztah s babičkou, která jí celý život podporuje a jezdí za ní na návštěvy.

Ve výchovném ústavu se Marcela vyučila kuchařkou. Vaření ji ale nikdy moc nebavilo. Před tím, než nastoupila do naší pražírny, zkoušela pracovat v prádelně a pak v jídelně, ale pořád to nebylo ono. To až práce v pražírně ji opravdu chytla a možná i díky tomu je při vážení a balení kávy jednoznačně nejrychlejší členka našeho týmu.

Jako malá si Marcela hrála radši s autíčky než s panenkami. Vždy se cítila být spíš klukem, proto nosí pánské oblečení a vlasy si stříhá nakrátko. Umí se odvázat a jak je vidět, nebojí se ani pořádného číra na hlavě.

Když je Marcela v dobré náladě, je hodně upovídaná a je s ní legrace. Například nám ráda vypráví, jak ji baví dávat starým věcem nový život. Je to taková naše královna upcyklace. Také je milovnice zvířat, nejradši má psi. „Moc bych si přála bydlet v domečku se zahradou, kde bych mohla mít pejska,“ říká. Zatím si pořídila alespoň rybičky a její spolubydlící mají dvě kočky.

 

Renča

Renata 2

 

Pozitivní duše pražírny

Renata je s námi od samého začátku. Od roku 2013 v pražírně zajišťuje především fakturaci, evidenci dokumentů a další administrativní úkoly. Pod palcem má i skladové hospodářství a zajišťuje dopravu kávy až k vám.

Její práce obnáší hlavně psaní na počítači. Renča to vše obdivuhodně zvládá pouze jedním prstem. Kvůli nemoci zvané revmatoidní artritida, kterou trpí od 7 let, je totiž značně omezená v pohybu. Každý, kdo Renču zná, potvrdí, že je to velká bojovnice a když něco moc chce, jen tak něco ji neodradí. „Nejvíc ze všeho bych si přála, aby se mi zase lépe chodilo a abych byla schopná dojít sama třeba do obchodu.“ Přes všechny překážky a bolesti, které jí nemoc přináší, žije svůj život plnohodnotně a s nadhledem. Je zdrojem neuvěřitelné pozitivní energie a dobré nálady. Jak sama s úsměvem říká: „Někde mi život vzal, ale o to víc mi zase jinde přidal.“

Miluje procházky se svým mužem Milošem a ráda relaxuje na jejich krásné zahradě, kterou Miloš vybudoval.

Mirka

Mirka2

 

Impulzivní dračice s velkým srdcem

Mirka je u nás od zimy 2017. Je společenská, upovídaná a moc ráda dělá lidem okolo sebe radost. Když přijde do práce, nejprve se se všemi náležitě přivítá, obejme, zjistí, jak se ostatní mají, a teprve pak dokáže být pozorná k práci. Její hlavní pracovní náplní je lepení samolepek na sáčky, do kterých vám balíme kávu. Když má v práci volnou chvilku, vezme papír, tužku a píše psaníčka pro své kolegy nebo jim něco hezkého namaluje. Mirka je ale i dost impulzivní – když jí něco nejde, dokáže se pořádně rozčertit.

Do práce to má ze všech nejblíž. Bydlí téměř vedle pražírny, v domku, kde jí a jejím spolubydlícím pomáhají hospodařit asistenti. Jde o sociální službu Domov pro osoby se zdravotním postižením, spadající pod organizaci Vyšší Hrádek, p.s.s. Do Kostelce nad Labem se Mirka přestěhovala z Prahy. V Praze bydlí i její máma, za kterou jezdí na pravidelné návštěvy.

Mirka miluje jídlo a také se s chutí podílí na jeho přípravě. Nadšeně s asistentkami vaří a o víkendu třeba pečou i koláče, nejradši má borůvkový. V kuchyni se zkrátka Mirka pohybuje ráda a ani u nás v pražírně nikdy nesmí chybět u toho, když se připravuje káva.

Má moc ráda hudbu, poslouchá rock i pop. „Strašně bych chtěla na pořádnej koncert Kabátů, být v první řadě a zpívat s nima písničky.“

Stránka 2 z 4 - 12 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.