Náš tým, Strana 3

Ondra

Ondra2

 

Limonádový Joe s olympijskou medailí

Náš upovídaný limonádový gurmán Ondra je jediný ze zaměstnanců, který se v práci nedopuje kávou, ale sladkou limonádou. U sebe má vždy minimálně dvě – jednu z nich, jak říká, má do zásoby. Pokud se na trhu objeví nějaká sladká novinka, přinese nám ji hned do pražírny ukázat.

Ondra je u nás od podzimu 2017. Práce v pražírně ho moc baví, když se do něčeho pustí, jde mu vše pěkně od ruky. Má rád vůni čerstvě pražené kávy a zvedání těžkých věcí. Ondra má totiž velkou sílu, však také závodně plave a běžkuje. Doma už má pěknou sbírku medailí. V roce 2019 si jednu zlatou přivezl až z Abu Dhabi, kde se zúčastnil Speciální olympiády.

Jeho další velkou vášní je muzika. Zná spoustu písniček a když nějakou nezná a líbí se mu, hned si ji přidá na svůj nekonečný hudební seznam. Ondra pochází ze středočeských Tišic, kde bydlí s maminkou v rodinném domku. Na svou odpolední směnu jezdí do pražírny většinou na kole. Moc by si přál nové kolo, a tak si na něj začíná z výplaty pomalu šetřit.

Jarda

Jarda2

 

Milovník aut a rychlosti

Od prvních dní, kdy k nám v létě 2018 Jarda přišel, je vidět, že ho práce v pražírně baví. A také mu jde hezky od ruky. Na směnu chodí většinou s předstihem, aby si stihl připravit svoje věci a pracoviště. Nejvíc se těší na mletí kávy a přátelský kolektiv. K práci přistupuje zodpovědně a svědomitě, a díky tomu včas podchytí nějaké ty chybky. Kontroluje sebe i ostatní, proto občas z legrace říkáme, že u nás „šéfuje“.

Bydlí v Kostelci nad Labem v domku, kde žije se svou maminkou a bratrem. Jeho velkou životní radostí jsou rychlá americká auta. Patří k nim třeba Ford Mustang Shelby, který má zrychlení z 0 na 100 za 4,1 sekundy. Nepřekvapí, když Jarda řekne, že jeho oblíbené filmy jsou Rychle a zběsile nebo 60 sekund. „Znám je už nazpaměť,“ směje se.

Kvůli svému hendikepu však Jarda nemůže vlastnit řidičský průkaz, a tak se alespoň prohání po cestách na kolech svého bicyklu. Jeho oblíbená trasa je okolo Labe nebo z Kostelce nad Labem do nedalekých Tišic. A když je teplo, rád si udělá osvěžující zastávku na koupání v pískovně Mlékojedy.

David

David2

 

Moravák se zálibou v ostrovech

David je tak pracovitý a ochotný zaměstnanec, že ho někdy musíme brzdit, aby nedělal práci i za ostatní. Líbí se mu práce s kávou. „Hezky voní,“ rozplývá se.

David pochází z Moravy z devíti dětí. Když mu bylo 6 let, jeho máma přišla o práci v pekárně a tím i o jediný příjem do rodiny. Neměli pořádně ani záchod s koupelnou a pak už ani peníze. „Mamka už se o nás nemohla dál starat, a tak přišla sociálka a odvedla nás. Já se sestrou a bráchou jsme šli do dětského domova ve Znojmě, ostatní sourozenci šli jinam.“

David pak vystřídal ještě dva dětské domovy na Kyjovsku a nakonec pobyl i v jednom z jihomoravských ústavů. Teď bydlí v chráněném bydlení ve Staré Boleslavi, kde se mu moc líbí. „Mám tady přítelkyni a mám ji moc rád, už jsme spolu přes rok.“ Se svou moravskou rodinou se David potkává jen zřídka, rád by ale více, chybí mu.

„Rád poslouchám rádio, kde hrajou český písničky. A taky koukám na hokej, hlavně na Rusko, Finsko, Švédsko. Jednou bych se chtěl podívat do Ameriky, tam se totiž hraje NHL. To už je velkej hokej.“

David je v pražírenské partě jediný Moravák a při našich hovorech, kde se na světě pěstuje káva, ho nejvíce fascinují ostrovy.

Stránka 3 z 4 - 12 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.