Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny. Více informací najdete zde.
Doprava zdarma nad 300 Kč do Zásilkovny.

Náš tým, Strana 4

Mirka

Mirka2

 

Impulzivní dračice s velkým srdcem

Mirka je u nás od zimy 2017. Je společenská, upovídaná a moc ráda dělá lidem okolo sebe radost. Když přijde do práce, nejprve se se všemi náležitě přivítá, obejme, zjistí, jak se ostatní mají, a teprve pak dokáže být pozorná k práci. Její hlavní pracovní náplní je lepení samolepek na sáčky, do kterých vám balíme kávu. Když má v práci volnou chvilku, vezme papír, tužku a píše psaníčka pro své kolegy nebo jim něco hezkého namaluje. Mirka je ale i dost impulzivní – když jí něco nejde, dokáže se pořádně rozčertit.

Do práce to má ze všech nejblíž. Bydlí téměř vedle pražírny, v domku, kde jí a jejím spolubydlícím pomáhají hospodařit asistenti. Jde o sociální službu Domov pro osoby se zdravotním postižením, spadající pod organizaci Vyšší Hrádek, p.s.s. Do Kostelce nad Labem se Mirka přestěhovala z Prahy. V Praze bydlí i její máma, za kterou jezdí na pravidelné návštěvy.

Mirka miluje jídlo a také se s chutí podílí na jeho přípravě. Nadšeně s asistentkami vaří a o víkendu třeba pečou i koláče, nejradši má borůvkový. V kuchyni se zkrátka Mirka pohybuje ráda a ani u nás v pražírně nikdy nesmí chybět u toho, když se připravuje káva.

Má moc ráda hudbu, poslouchá rock i pop. „Strašně bych chtěla na pořádnej koncert Kabátů, být v první řadě a zpívat s nima písničky.“

Ondra

Ondra2

 

Limonádový Joe s olympijskou medailí

Náš upovídaný limonádový gurmán Ondra je jediný ze zaměstnanců, který se v práci nedopuje kávou, ale sladkou limonádou. U sebe má vždy minimálně dvě – jednu z nich, jak říká, má do zásoby. Pokud se na trhu objeví nějaká sladká novinka, přinese nám ji hned do pražírny ukázat.

Ondra je u nás od podzimu 2017. Práce v pražírně ho moc baví, když se do něčeho pustí, jde mu vše pěkně od ruky. Má rád vůni čerstvě pražené kávy a zvedání těžkých věcí. Ondra má totiž velkou sílu, však také závodně plave a běžkuje. Doma už má pěknou sbírku medailí. V roce 2019 si jednu zlatou přivezl až z Abu Dhabi, kde se zúčastnil Speciální olympiády.

Jeho další velkou vášní je muzika. Zná spoustu písniček a když nějakou nezná a líbí se mu, hned si ji přidá na svůj nekonečný hudební seznam. Ondra pochází ze středočeských Tišic, kde bydlí s maminkou v rodinném domku. Na svou odpolední směnu jezdí do pražírny většinou na kole. Moc by si přál nové kolo, a tak si na něj začíná z výplaty pomalu šetřit.

Jarda

Jarda2

 

Milovník aut a rychlosti

Od prvních dní, kdy k nám v létě 2018 Jarda přišel, je vidět, že ho práce v pražírně baví. A také mu jde hezky od ruky. Na směnu chodí většinou s předstihem, aby si stihl připravit svoje věci a pracoviště. Nejvíc se těší na mletí kávy a přátelský kolektiv. K práci přistupuje zodpovědně a svědomitě, a díky tomu včas podchytí nějaké ty chybky. Kontroluje sebe i ostatní, proto občas z legrace říkáme, že u nás „šéfuje“.

Bydlí v Kostelci nad Labem v domku, kde žije se svou maminkou a bratrem. Jeho velkou životní radostí jsou rychlá americká auta. Patří k nim třeba Ford Mustang Shelby, který má zrychlení z 0 na 100 za 4,1 sekundy. Nepřekvapí, když Jarda řekne, že jeho oblíbené filmy jsou Rychle a zběsile nebo 60 sekund. „Znám je už nazpaměť,“ směje se.

Kvůli svému hendikepu však Jarda nemůže vlastnit řidičský průkaz, a tak se alespoň prohání po cestách na kolech svého bicyklu. Jeho oblíbená trasa je okolo Labe nebo z Kostelce nad Labem do nedalekých Tišic. A když je teplo, rád si udělá osvěžující zastávku na koupání v pískovně Mlékojedy.

Stránka 4 z 6 - 16 položek celkem