Náš tým, Strana 4

Štěpán

Stepan2

 

Nadšený sběratel se znalostí znakové řeči

Štěpán vášnivě sbírá policejní a vojenské uniformy. Ve skříni mu jich momentálně visí asi čtrnáct. Některé má tolik oblíbené, že v nich rád přijde i do práce. Rád sbírá i nášivky (těch má už 250 kusů), vizitky (3500 kusů) a angličáky či motorky (300 kusů).

Do naší party patří od podzimu 2016. Pracant je to velmi pozorný a svědomitý. Jeho zkušenost s kávou to není první. Předtím pracoval v kavárně Berenika ve Vysokém Mýtě, kde byl dokonce vyhlášen jako nejlepší číšník.

Štěpán vyrůstal v Orlických horách, kde si už od malička hrál s kamarády na vojáky. Vyučil se zahradníkem a s nadsázkou dnes říká: „Bylo to jen letní vzplanutí.“ Jediné zahradničení, kterému se dnes rád věnuje, je sázení velikonočních pomlázek u rybníka, kde si v dětství hrával. Už jich je tam více jak patnáct.

Nade vše miluje svoji přítelkyni Moniku, kvůli ní se naučil základy znakové řeči. Společně rádi chodí na různá představení do divadel, zajdou si na výstavu nebo se jen tak prochází přírodou. Jejich další velkou společnou zálibou je vaření – „láska přece prochází kuchyní,“ směje se Štěpán.

Lukáš

Lukas_profil2

 

Hiphoper s dobrodružnou minulostí

Lukáš je s námi od samotného začátku provozu pražírny – od roku 2013. Je to pozorný zaměstnanec, který dává přednost kvalitě před kvantitou. Je rodilý Pražák a nadevše miluje hip hop a rap, svoje přátele a naši kávu oslazenou osmi cukry

V mládí prošel těžkou životní zkouškou. Když v 15 letech poprvé přičichl k pervitinu, zažil kvůli drogám to, co jeho vrstevníci vídali jen ve filmech. Ze dna závislosti se i díky léčbě dokázal vymanit a teď rád občas vypráví různé historky z pražského podsvětí.

S úsměvem vzpomíná i na svoje dětství: „Když jsem byl malej, hodně mě bavilo jezdit s kolečkem, z bláta jsem dělal maltu a pořád jsem něco stavěl. Šel jsem na stavební učňák, ale školu jsem nedodělal. Bylo to těžký období a já neměl moc motivaci se učit. Teď mě to občas mrzí – mohl jsem si postavit barák, mít svoji firmu... Ale zase bych nepoznal pražírenskou partu,” směje se.

„Můj sen je mít holku – vzít deku, koupit dobrý víno, brambůrky, jít na kopec a pozorovat západ slunce. Místo už mám dávno vyhlídnutý...“

Filip

Filip2

 

Sportovní fanoušek se smyslem pro humor 

K pražírně patří už od jejího začátku v roce 2013 a spolehlivějšího a pozornějšího pracanta byste těžko pohledali. Filip je celkem tichý, ale má rád veselou společnost okolo sebe a s chutí se od srdce zasměje. I proto se mu práce v pražírně tolik líbí.

Filip pochází z Tišic a nyní bydlí v chráněném bydlení ve Staré Boleslavi společně s kolegyní Marcelou a dalšími dvěma spolubydlícími. Doma ho ale moc nepotkáte, je to společenský člověk s neuvěřitelným rozsahem zájmů. Hraje šachy, dámu, čte knížky, jezdí na koncerty, výstavy nebo na turnaje petanque. Vloni byl na jednom takovém v Olomouci a domů si přivezl hned dvě medaile.

„Když jsem byl malej kluk, moc jsem si přál být hasičem, s bráchou jsme dokonce chodili do hasičského kroužku, ale pak už to nešlo kvůli mému hendikepu. S bráchou jsme si užili spoustu legrace, hráli jsme fotbal, chodili se koupat do jezera Ovčáry. Rád na to vzpomínám.“ Fotbal zůstal jeho láskou dodnes, občas si zakope a je velkým fanouškem Sparty.

Stránka 4 z 4 - 12 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.